Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Додадени 64 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Внимание}}
Alexa интернет помагалото е пронајдено во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доаѓа од следните зборови:
'''A'''ddress '''L'''ookup '''EX'''perts '''A'''uthority.
 
<p>За да го пријавите Вашиот веб сајт на некој од Балканските Alexa веб директориуми, треба да го додадете преку посебното копче "Додај веб сајт".</p>
 
[[Категорија:Интернет]]