Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: Alexa интернет помагалото е пронајдено во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доа...)
 
Нема опис на уредувањето
Alexa е "ќерка" на големата интернет компанија Амазон. Постојат и балкански Alexa сајтови, кои прикажуваат рејтинг на сајтови од одредени држави. Пример, [http://Alexa-MK.com]Alexa-MK. Ова е базата на сите Македонски веб сајтови, кои ги има над 1000. Моментално Македонската подгранка на Wikipedia е најпосетувана во Македонија.
 
<p>http://alexa-mk.com - Македонска ранг листа на сајтови.</p>
http://alexa-si.com - Словенска ранг листа на сајтови.
http://alexa-rs.com - Српска ранг лист на сајтови.
24

уредувања