Dario Zornija

Членува од 8 април 2009
Одземен 1.161 бајт ,  пред 12 години
с
šabl.
с (Бот: Нов корисник)
 
с (šabl.)
 
{{babel-2|hr|en-2|}}
</div><div class="messagebox cleanup metadata plainlinks"><span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас, како и имињата на статиите кои сте ги напишале или планирате да ги напишете. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон табела]] и [[ВП:КК|кориснички кутии]] со цел другите да знаат кои јазици ги познавате / зборувате, што Ве интересира, со што се занимавате и слично.<br>
----
[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here] </span>you can write something about you and about the articles that you have created on the Macedonian Wikipedia.
----
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p></div>
<!-- Шаблон:Нов корисник-->
2

уредувања