Кралство Србија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 78 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ru:Королевство Сербия)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Историја на Србија]]
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]
[[Категорија:Поранешни држави на Балканот]]
 
[[bg:Кралство Сърбия]]
[[bs:Kraljevina Srbija]]