Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

с
→‎Конечна табела: ситна поправка
(отстранети неслободни слики кои се под фер употреба)
с (→‎Конечна табела: ситна поправка)
! style="background-color:#AAAAAA; color:white;" align="center"| Бод.
|-----
|[[Слика:FK Rabotnicki.gif|18px]] [[ФК Работнички Кометал|Работнички Кометал]] || 33 || 24 || 7 || 2 || 51 || 11 || 79
|-----
|[[ФК Милано|Милано]] || 33 || 21 || 3 || 9 || 74 || 35 || 66
|-----
|[[Слика:Pelister grb.png|18px]] [[ФК Пелистер|Пелистер]] || 33 || 17 || 7 || 9 || 42 || 27 || 58
|-----
|[[ФК Вардар|Вардар]] || 33 || 12 || 11 || 10 || 44 || 40 || 47