Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија фудбалски клуб|
име = ФК Силекс|
лого = [[Слика:FK Sileks.gifPNG|100px|Амблемот на ФК Силекс]]|
целосно име = ФК Силекс Кратово|
основан = [[1965]] |