Разлика помеѓу преработките на „Административна поделба на Индонезија“

(Креирана страница со: {{Politics of Indonesia}} Република Индонезија е поделена на '''[[провинции на Индоне...)
 
 
Провинциите официјално се групирани во 7 географски единици.<ref>[[ISO 3166-2:ID]]</ref>
{{KlickINDO}}
 
== Регенства ==