Предлошка:Внимание: Разлика помеѓу преработките

„Википедиините“ --> „на Википедија“
сНема опис на уредувањето
(„Википедиините“ --> „на Википедија“)
| demospace = {{{demospace|}}}
| type = style
| text = Оваа {{{1|статија}}} '''можеби бара дополнително внимание за да ги исполни Википедиините [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардистандардите за квалитет]]''' на Википедија. Ве молиме [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} подобрете ја оваа {{{1|статија}}}] ако можете. {{#if:{{{date|}}}|<small>''({{{date}}})''</small>}}
}}<includeonly>{{#switch:{{NAMESPACE}}
| {{ns:0}} <!-- Main = talk = image = template -->