Ховд, Увс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: en:Khovd, Uvs
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Креирана страница со: '''Ховд''' ({{lang-mn|Ховд}}) е област во Монголија во покраината Увс. {{coord|49|16|48|N|90|54|41|E|disp…
 
с Бот Додава: en:Khovd, Uvs
Ред 1:
 
'''Ховд''' ({{lang-mn|Ховд}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Увс]].
 
Ред 9 ⟶ 8:
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[en:Khovd, Uvs]]
[[mn:Ховд сум]]
2.249

уредувања