Предлошка:Маи-никулец: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: <div class="boilerplate metadata" id="stub"> {| align=center border=0 cellpadding=0 cellspacing=4 style="background: none;" |[[Податотека:MayanCalen...)
 
Нема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
{| align=center border=0 cellpadding=0 cellspacing=4 style="background: none;"
|[[Податотека:MayanCalendar.png|50px40px]]
|''Оваа статија поврзана со [[Мајанската цивилизација]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]].<br />Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите].''
|}
</div>