Разлика помеѓу преработките на „Хејмаркетски немири“

с
Бот Менува: fr:Massacre de Haymarket Square
(преправка од загинати во повредени работници)
с (Бот Менува: fr:Massacre de Haymarket Square)
[[es:Incidente de Haymarket]]
[[fi:Heinätorin verilöyly]]
[[fr:Massacre de Haymarket Square]]
[[gl:Revolta de Haymarket]]
[[he:מהומות היימרקט]]
46.384

уредувања