Разговор со корисник:Ark25: Разлика помеѓу преработките

с
Покана за викисредба за активни уредувачи
с (Бот: Добредојдe)
 
с (Покана за викисредба за активни уредувачи)
 
----
Поздрав, {{#if:brest|[[Корисник:brest|brest]], {{CURRENTTIME}}, {{LOCALDAYNAME}}, {{CURRENTDAY}} {{LOCALMONTHNAME}} {{CURRENTYEAR}}|--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 09:41, 9 јуни 2009 (UTC)}}
 
==Викисредба, 20 јуни==
 
'''{{BASEPAGENAME}}''', вашите [[Special:Contributions/{{BASEPAGENAME}}|придонеси]] можеби на некој начин помогнаа да се подобри Википедија на македонски јазик. Ве информираме дека во сабота, 20 јуни, ќе се одржи викисредба на која е добредојдено вашето присуство. За повеќе детали околу терминот, локацијата и начинот на пријавување на викисредбата погледнете [[Википедија:Вики средба|тука]]. Поздрав. --[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 23:11, 15 јуни 2009 (UTC)
941.847

уредувања