Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Додадени 889 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(+ врска до ВП:ПЗС)
с
<!-- Begin {{cleanup| date={{{date|}}} }}
{{ambox
-->{{mbox
| demospace = {{{demospace|}}}
| type = style
| text = '''ОвааНа оваа {{{1|статија}}} '''можеби бара дополнително внимание за да ги исполни Википедиините [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардитестандарди за квалитет]].'''<br /><small>НаВе оваа статијамолиме [{{Уникодfullurl:{{FULLPAGENAME}}|ѝaction=edit}} еподобрете потребноја правилнооваа форматирање,{{{1|статија}}}] категоризирање,ако граматика, интервики и сличноможете. Може да помогнете со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl#if:{{NAMESPACE{date|}}:}|<small>''({{PAGENAME{date}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.)''</small>}}
}}<includeonly>{{#switch:{{NAMESPACE}}
}}
| {{ns:0}} <!-- Main = talk = image = template -->
| Talk
| Image
| Template =
{{{category|
{{#if:{{{date|}}}
| [[Категорија:Статии за уредување од {{{date|}}}]]{{
#ifexist:Категорија:Статии за уредување од {{{date}}}
| <!-- No problem -->
| [[Категорија:Статии со погрешен датумски параметар во шаблон]]
}}
| [[Категорија:Википедија одржување]]
}}[[Категорија:Сите страници на кои им е потребно одржување]]
}}}
| #default = <!-- Don't categorise in other namespaces -->
}}</includeonly><!-- End {{cleanup| date={{subst:CURRENTMONTHNAME}} {{subst:CURRENTYEAR}} }} --><noinclude>
 
 
[[Категорија:Статии за уредување]]
{{pp-template|small=yes}}
{{documentation}}
<!-- Додавајте категории и интервикија на страницата за документација, не тука! -->
</noinclude>