Разлика помеѓу преработките на „Филологија“

Додадени 12 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: ar:فقه اللغة; козметичке промене
с (Бот Додава: ro:Filologie)
с (Бот Менува: ar:فقه اللغة; козметичке промене)
*[[Палеографија]]
 
== Некои стари јазици ==
*[[Арамејски јазик|Арамејски]]
*[[Латински јазик|Латински]]
*[[Старомакедонски јазик|Старомакедонски]]
 
[[CategoryКатегорија:Филологија]]
 
[[ar:فقه اللغة]]
[[Category:Филологија]]
 
[[ar:فيلولوجيا]]
[[bg:Филология]]
[[bn:সাংস্কৃতিক ভাষাতত্ত্ব]]