Разлика помеѓу преработките на „Група 5 на периодниот систем“

с
Бот Додава: ms:Unsur kumpulan 5; козметичке промене
с (Бот Додаје: eu:5. taldeko elementu)
с (Бот Додава: ms:Unsur kumpulan 5; козметичке промене)
! [[Елементи од периода 7|'''7''']]
| style="text-align:center; background-color:#ffc0c0; color:black; border:1px dashed black;" | 105<br />&nbsp;[[Дубниум|Db]]&nbsp;
|}
'''Елементите од групата 5''' се оние од [[Хемиска серија|серијата]] на [[хемиски елемент]]и во групата 5 (по [[МУЧПХ]]) во [[Периоден систем|периодниот систем]], која се состои од [[ванадиум]] ('''V'''), [[ниобиум]] ('''Nb'''), [[тантал]] ('''Ta'''), и [[дубниум]] ('''Db''').
 
[[ko:5족 원소]]
[[lmo:Grupp 5 de la taula periòdica]]
[[ms:Unsur kumpulan 5]]
[[nl:Vanadiumgroep]]
[[nn:Gruppe 5]]