Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с ('рт преместена како Загар: Враќање)
с
|[[Загари-извидници]], кои го следат пленото со тоа што го посматраат. Ова се многу брзи кучиња кои самите го фаќаат и убиваат или онеспособуваат пленот.||[[Image:WhippetWhiteSaddled wb.jpg|none|80px|]]||[[Випет]]
|-
|[[Загари -намирисувачи]], кои го следат пленот по мирис. Овие кучиња се издржливи, но не трчаат брзо.||[[Image:Basset Hound 600.jpg|none|80px|]]||[[Басет]]
|-
|[[Домородни загари]], кои го следат пленот со вид, мирис и слух. Овие кучиња се брзи и издржливи, но не се побрзи од загарите-извидници.||[[Image:Kritikos Lagonikos 02.jpg|none|80px|]]||[[Критикос Лагоникос]]