Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ro:Kavrakirovo; козметичке промене
(+ шаблон + никулец)
с (Бот Додава: ro:Kavrakirovo; козметичке промене)
 
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
 
[[bg:Кавракирово]]
[[ro:Kavrakirovo]]
[[ru:Кавракирово]]