Аорта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ga:Aorta
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sh:Aorta)
с (Бот Додава: ga:Aorta)
[[fi:Aortta]]
[[fr:Aorte]]
[[ga:Aorta]]
[[gl:Aorta]]
[[he:אבי העורקים]]
109.264

уредувања