Разлика помеѓу преработките на „Ерменска Советска Социјалистичка Република“

с
с (Бот Додава: eo:Armena Soveta Socialista Respubliko)
с (Бот Додава: be-x-old:Армянская ССР)
[[an:Republica Sozialista Sobietica d'Armenia]]
[[az:Ermənistan Sovet Sosialist Respublikası]]
[[be-x-old:Армянская ССР]]
[[bg:Арменска съветска социалистическа република]]
[[br:RSS Armenia]]
109.264

уредувања