Научен метод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ga:Modh eolaíochta
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eu:Metodo zientifiko)
с (Бот Додава: ga:Modh eolaíochta)
[[fi:Tieteellinen menetelmä]]
[[fr:Méthode scientifique]]
[[ga:Modh eolaíochta]]
[[gl:Método científico]]
[[he:השיטה המדעית]]
46.384

уредувања