Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Руанда“

Додадени 90 бајти ,  пред 12 години
Креирана страница со: Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.
(Креирана страница со: Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.)
(нема разлика)
235

уредувања