Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Одземени 175 бајти ,  пред 11 година
==Користена литература==
*Гордана Стојковска, „Речник на јужнословенска митологија“, 2004, Издавачки центар Три, Скопје ISBN: 9989-918-97-X.
 
 
{{Словенска митологија}}
 
[[Категорија:Религија]]
[[Категорија:Словени]]
[[Категорија:Митологија]]
 
==Види исто така==