Халачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: az:Xələc dili
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: th:ภาษาคาลาซ Менува: fa:زبان خلجی)
с (Бот Додава: az:Xələc dili)
[[Категорија:Турски јазици]]
 
[[az:Xələc dili]]
[[bg:Халаджки език]]
[[br:C'halajeg]]
59.415

уредувања