Цаганделгер, Дундгови: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: en:Tsagaandelger, Dundgovi
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: '''Цаганделгер''' ({{lang-mn|Цагаандэлгэр}}) е област во Монголија во покраината Дундгови…)
 
с (Бот Додава: en:Tsagaandelger, Dundgovi)
{{Mongolia-geo-stub}}
 
[[en:Tsagaandelger, Dundgovi]]
[[mn:Цагаандэлгэр сум]]
59.415

уредувања