Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Сликар-никулец“

с
нема опис на уредувањето
с (Шаблон:Painter-stub преместена како Шаблон:Сликар-никулец: Превод)
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
{|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent"
|[[Image:Vincent Willem van Gogh 107ldv.jpg|30px40px|Лонардо да Винчи]]
|''&nbsp;Оваа статија за [[сликар]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите].''
|}