Разлика помеѓу преработките на „Е (број)“

Додадени 37 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот менува: cite web -> цитирана веб страница)
с (Бот Додава: ur:E (ریاضیاتی دائم))
[[tr:E sayısı]]
[[uk:Число e]]
[[ur:E (ریاضیاتی دائم)]]
[[vi:Số e]]
[[zh:E (数学常数)]]
46.384

уредувања