Национална партија (Уругвај): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Креирана страница со: {{Infobox_Political_Party | party_name = Partido Nacional <br><small>''Национална партија''</small> | colorcode = #1E90FF | party_logo = [[Im…)
 
Нема опис на уредувањето
[[ca:Partit Nacional de l'Uruguai]]
[[de:Partido Nacional (Uruguay)]]
[[en:National Party (Uruguay)]]
[[es:Partido Nacional (Uruguay)]]
[[fr:Parti national (Uruguay)]]