Сѐ за мојата мајка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 63 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Infobox Film
| name = Сѐ за мојата мајка<br>Todo sobre mi madre
| image = All about my mother.jpg
| caption = Постер од филмот
}}
 
[['''''Сѐ за мојата мајка]]''''' ({{lang-es|Todo sobre mi madre}}) е филм на [[Шпанија|шпанскиот]] [[режисер]] [[Педро Алмодовар]] снимен во [[1999]] година. Темите во филмот се [[сида]], [[трансвеститизам]], [[сексуален идентитет]], [[пол]], [[религија]], верба и [[егзистенцијализам]]. Со класичен трагикомичен допир, филмот претставува три сериозни теми преку темен хумор.
 
==Заплет==
13.850

уредувања