1900-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Менува: en:1900s (decade)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: kv:1900-ӧд вояс)
с (Бот Менува: en:1900s (decade))
[[de:1900er]]
[[el:Δεκαετία 1900]]
[[en:1900–19091900s (decade)]]
[[eo:1900-aj jaroj]]
[[es:Años 1900]]
109.264

уредувања