Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија_држава
|native_name = {{lang|mn|Увс аймаг}}
|conventional_long_name =ПровинцијаПокраина Увс
|common_name = Увс
|image_flag =
13.850

уредувања