Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додаден 11 бајт ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| [[Бохморон, Увс|Бохморон]] || Бɵхмɵрɵн
|-
| [[Давст, UvsУвс|DavstДавст]] || Давст
|-
| [[KhovdХовд, Увс|Ховд]] || Ховд
|-
| [[Хјаргас, Увс|Хјаргас]] || Хяргас
13.850

уредувања