Разлика помеѓу преработките на „Астрахањ“

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Нова страница)
 
'''Астрахан''' ({{lang-ru|А́страхань)}}) е град во [[Астраханска област|Астраханската област]], [[Русија]].
 
{{Градови во Астраханска област}}
{{Русија-гео-никулец}}