Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Переславл-Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) е град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]].
 
{{Градови во Јарославска област}}
{{Златен прстен}}
{{Русија-гео-никулец}}