1480-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: kv:1480-ӧд вояс
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fa:دهه ۱۴۸۰ (میلادی))
с (Бот Додава: kv:1480-ӧд вояс)
[[ko:1480년대]]
[[ksh:1480-er Joohre]]
[[kv:1480-ӧд вояс]]
[[la:Decennium 149]]
[[lt:XV amžiaus 9-as dešimtmetis]]
46.384

уредувања