Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 14 години
Мала промена
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Мала промена
Ред 9:
| починал-место=[[Москва]]
}}
'''Даниел Московски''' бил [[кнез]] на [[Москва]] во периодот од [[1263]] година. СинТој бил син на А[[лександарАлександар Невски]], и прв [[кнез]] на [[Москва]].
 
 
{{Русија-политичар-никулец}}
 
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Големи руски кнезови]]
{{Руски владетели}}
{{Русија-политичар-никулец}}
 
[[be:Даніл Аляксандравіч]]