Категорија:Цркви во Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Adding {{Ризница-врска|Churches in Slovenia}}
Нема опис на уредувањето
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Churches in Slovenia}})
{{Ризница-врска|Churches in Slovenia}}
 
[[Категорија:Цркви по земја|Словенија]]
[[Категорија:Христијанство во Словенија]]
[[cs:Kategorie:Kostely ve Slovinsku]]
[[en:Category:Churches in Slovenia]]
[[sl:Kategorija:Cerkve v Sloveniji]]
[[fi:Luokka:Slovenian kirkot]]
[[sl:Kategorija:Cerkve v Sloveniji]]
58.155

уредувања