1860-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: kv:1860-ӧд вояс
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: fa:دهه ۱۸۶۰ (میلادی))
с (Бот Додава: kv:1860-ӧд вояс)
[[ko:1860년대]]
[[ksh:1860-er Joohre]]
[[kv:1860-ӧд вояс]]
[[la:Decennium 187]]
[[lt:XIX amžiaus 7-as dešimtmetis]]
109.264

уредувања