Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Механика“

Додадени 47 бајти ,  пред 11 година
с
Bot: Adding {{Ризница-врска|Mechanics}}
с (Бот Брише: de:Kategorie:Mechanik)
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Mechanics}})
{{Ризница-врска|Mechanics}}
 
[[Категорија:Физика]]
 
[[lt:Kategorija:Mechanika]]
[[lv:Kategorija:Mehānika]]
[[mn:CategoryАнгилал:Механик]]
[[nds:Kategorie:Mechanik]]
[[nl:Categorie:Mechanica]]
58.155

уредувања