Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Додадени 128 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: ca:FK Sileks Kratovo)
 
==Надворешни врски==
([http://www.ffm.com.mk/ ОфицијаленОфицијалнo веб сајт-место на Фудбалската федерација на Македонија]
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 2008/2009}}
}}
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Прва фудбалска лига на Македонија|
[[Категорија:Фудбалски клубови од Македонија|Силекс]]
 
13.850

уредувања