Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Административна поделба на Венецуела“

с
Bot: Adding {{Ризница-врска|Subdivisions of Venezuela}}
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Subdivisions of Venezuela}})
Венецуела е поделена на 23 држави (estados), 1 главен дистрикт (Distrito Capital) и на федерални независности (Dependencias Federales de Ultramar) кој содржи голем број на венецуелски острови.
{{Ризница-врска|Subdivisions of Venezuela}}
 
[[Категорија:Венецуела]]
58.155

уредувања