Разлика помеѓу преработките на „Црква Света Софија (Софија)“

с
Бот Менува: en:Hagia Sophia Church
с (Бот Менува: en:Hagia Sophia Church)
[[Категорија:Претворени објекти во џамии]]
{{Шаблон:Цркви-Никулец}}
 
 
[[bg:Света София (София)]]
[[en:Hagia Sophia Church (Sofia)]]
[[fr:Basilique Sainte-Sophie de Sofia]]
46.384

уредувања