Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Меморијата како што е кажано погоре од самите почетоци па се до денес највеќе ги засегала и интересирало програмерите кој што секогаш сакале и барале со е можно повеќе меморија и што е уште поважно таа да е што е можно побрза.
 
==Референци==
=='''Надворешни врски'''==
 
=='''Надворешни врски'''==
 
[http://www.electronics-manufacturers.com/products/computer-hardware/computer-memory/read-only-memory-rom/ РОМ меморија]
43

уредувања