Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додаден 101 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
 
[http://www.linfo.org/virtual_memory.html Виртуелна меморија]
 
[http://www.pctechguide.com/glossary/WordFind.php?wordInput=Cache%20Memory Кеш меморија]
43

уредувања