Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

нема опис на уредувањето
 
[http://www.electronics-manufacturers.com/products/computer-hardware/computer-memory/read-only-memory-rom/ РОМ меморија]
 
[http://www.build-your-own-computer-tips.com/ram-definition.html РАМ меморија]
43

уредувања