Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додадени 133 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
 
=='''Надворешни врски'''==
 
[http://www.electronics-manufacturers.com/products/computer-hardware/computer-memory/read-only-memory-rom/ РОМ меморија]
43

уредувања