Разлика помеѓу преработките на „Сметачко памтење“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Меморијата како што е кажано погоре од самите почетоци па се до денес највеќе ги засегала и интересирало програмерите кој што секогаш сакале и барале со е можно повеќе меморија и што е уште поважно таа да е што е можно побрза.
 
=='''Надворешни врски'''==
43

уредувања