Разлика помеѓу преработките на „Поштенски број“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
'''Поштенски код''' или '''поштенски број''', е матична бројка или идентификација на секоја поштенска централа, односно [[пошта]].
 
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Пошта]]