Разлика помеѓу преработките на „Авр“

Додадени 57 бајти ,  пред 12 години
izmena
с
(izmena)
hectares= 4.695|area_km2= 46,95|
population=190.950 |
|population-ranking=[[Листа на градови во Франција|12-ти град во Франција по број на население]]
|date-population=[[1999]]| проценка
|density_km2=4066| проценка
755

уредувања