Разлика помеѓу преработките на „Полов диморфизам“

Додадени 70 бајти ,  пред 11 година
+Orgyia recens
с (gif to png)
(+Orgyia recens)
Image:Peacock courting peahen.jpg|<center>Паун се додворува на пауница
Image:Anas platyrhynchosZZ.jpg|<center>Мажјакот на патката има зелена глава
Image:Orgyia recens.jpg|thumb|(''Orgyia recens'')above♂, below♀
Image:Cryptopsaras couesii (triplewart seadevil).png|<center>Женка од видот Cryptopsaras couesii со мажјакот паразитски закачен близу до клоаката (стрелка)
Image:Male and female A. appensa.jpg|<center>Пајаци од видот Argiope appensa, поголемата е женка
4

уредувања