Разлика помеѓу преработките на „20 ноември (настани)“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: background-color: white --> transparent
с (ситна промена)
с (Бот: background-color: white --> transparent)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:whitetransparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1959]] 
|[[Генерално собрание на ООН|Генералното собрание на Обединетите нации]] ја усвои [[Декларација за правата на детето|Декларацијата за правата на детето]], документ со кој се утврдени не само принципите за заштита на децата во светот, туку е и основан за помош на милиони деца. Со текот на годините со финансиска помош од Детскиот фонд се опремени многу здравствени центри во светот.
941.847

уредувања